Cross country Brzovská rokle 2012

18.09.2012 17:21

V neděli 16.9. jsem se poprvé v životě chystal startovat v cross country.  Je to závod na určitý počet kole podle kategorie. Tento závod byl vypsán na 5 kol o délce 4,2 km. Před závodem jsem se toho upřímně dost bál, ale po prvním šlápnutím do pedálu po startovním výstřelu to vypadalo dobře. Nohy jely, a trať byla i technická, především v jednom dlouhém sjezdu a poté výjedu po kořenech a kamenech  z Rokle do cíle. Pořadatelé nám připravili i jednu malou lahůdku v podobě skoku. Létalo se přibližně předním kolem na hranici 5 metrů, které  byly vyznačeny. To co jsem ztratil ve výjezdu po silnici jsem si začal sjíždět ve sjezdu a výjezdu z Rokle nahoru a okruhu po kořenech v prostoru cíle. Trať mi parádně seděla i díky těmto technickým pasážím. Do cíle jsem přijížděl po 50 minutách dřiny. První cross country mého života je za mnou. Z pocitem 4 místo jsem čekal na vyhlášení. Bál jsem se, že dojedu poslední. Přeci jenom cross country je rychlá a náročná záležitost. Nakonec se z toho vyklubalo parádní druhé místo za Markem Divíškem z Cyklofitu Liberec.  Fotografii ze závodu jsou již na našich stránkách. Video ze závodu dodám jakmile bude k dispozici.

Nyní se chystám na poslední závod sezóny, a tím bude Cyklorájem Podralsko - uzavírání cyklostezek.