Ročník 2014

06.08.2015 10:23

Expres nápoje MTB Cup ovládl Jiránek a Skrbková.

V neděli 5. října se jel 2. ročník závodu horských kol Expres nápoje mtb Cup v oblasti mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Prezentace a celé zázemí závodu bylo situováno u restaurace Mojžíšův pramen. Novinkou pro tento rok bylo rozhodnutí organizátorů věnovat polovinu peněz z vybraného startovného paracyclingovému teamu Černí koně. Ti tak získali poukaz v hodnotě 2700,-, který si osobně převzal Tomáš Pouch, předseda združení.  Letos na bikery a bikerky čekaly dvě trasy. Pro juniory a ženy byla připravena trať o délce 24 kilometrů a na muže, kteří byli rozděleni do dvou kategorií (19-40 let a starší 40 let), trasa dlouhá 35 kilometrů s převýšením 1150 metrů. Za největší favoritku v kategorii žen byla považována Jana Skrbková z Eleven team Příchovice a v kategorii mužů Tomáš Jiránek z IVAR CS - AUTHOT TEAM a Miroslav Medek z Eleven team Příchovice.
Po startu nasadili oba výše zmínění mužští favoriti vysoké tempo a začali ujíždět svým soupeřům. Mezi pronásledovatele se zařadil Pavel Jiřena z BeManiax a Jan Farář z SKRN Hradec Králové. Mezi ženami na kratší trase bojovaly Jana Skrbková a Lenka Bartošová z Cyklofit Liberec MTB team. Juniorskou kategorii suverénně vedl Lukáš Slavík z Apache Trutnov, který ji následně s  přehledem vyhrál. Kategorii žen nakonec ovládla a první místo vybojovala již zmiňovaná Jana Skrbková s náskokem 39 vteřin na druhou Lenku Bartošovou. Mezitím spolu na dlouhé trase bojovali mužští favorité. Při průjezdu brodem Míra Medek přeletěl přes řidítka a byl katapultován do příkopu. Na druhou pozici se tak dostal Pavel Jiřena z BeManiaxu. Do cíle dorazil první Tomáš Jiránek z Ivar Author v čase 1:41:00. Druhý Pavel Jiřena, který přijel se ztrátou 1 minuta a 41 vteřin. Na třetím místě po pádu skončil Míra Medek v čase 1:43:34.
 Absolutními vítězi závodu se stali Tomáš Jiránek a Jana Skrbková. Gratulujeme. Tímto bychom rádi poděkovali všem bikerům, co si přijeli užít pravou bikovou trať a doufáme, že se za rok opět potkáme na startu.